Poriadok musí byť! Len nie nový svetový, podľa možností.

Autor: Anton Kovalčík | 22.11.2013 o 18:09 | (upravené 4.6.2014 o 10:19) Karma článku: 3,39 | Prečítané:  493x

Zase nás niekto chce ovládať! Nie dosť, že nás ovládajú naše emócie, nehodná vláda, naše peňaženky a ktovie čo ešte, ešte nám tu niekto chce nastoliť Nový svetový poriadok. Niežeby na tejto našej zemeguli nebolo treba upratať, bordelu je všade až-až, ale ... Asi to už bude tak, že ak si niekde niekto nevie upratať, mal by to zaňho urobiť niekto iný, alebo ho nejako presvedčiť, že predsa len v poriadku sa lepšie žije. Ale ako by sme prišli k tomu, aby nám tu zas niekto rozkazoval?! Mali sme socializmus, bordel bol všade. Máme kapitalizmus bordel je takisto. Niekde ešte väčší. Niektorí lenivci vravia, že nám niekto chce nastoliť Nový svetový poriadok, alebo ako vraví najnovší kamarát nášho pána premiéra, ktorý má oválnu pracovňu, aby nemusel za trest stáť v kúte - New World Order. Sú ľudia, ktorí by ho za to najradšej vytrestali, ale nemajú nato.

New World Order v sebe zahŕňa množstvo konšpiračných teórií rôzneho charakteru. Aj keď sa líšia v detailoch o tom, ktoré inštitúcie, alebo vlády zahŕňa, základná premisa je stále tá istá. Nejaká skupina, alebo skupiny sa snažia ustanoviť jednu, všemocnú svetovú vládu.

Podľa knihy dr. Johna Colemana z roku 1992 "The conspirators' hierarchy : the Committee of 300", NWO je skupinou "stálych nevolených dedičných oligarchov" vybraných nejakým "feudálnym spôsobom", s cieľom vynútiť si celosvetovo jednotné zákony prostredníctvom súdov a vojenskou silou.

Tým, že je OSN inštitúciou s nevolenými členmi a celosvetovým vplyvom, aj keď často, bohužiaľ diskutabilným, pokiaľ ide o kvalitu a rýchlosť prijímaných rozhodnutí, stála sa akýmsi zosobnením NWO pre všetkých konšpiračných teoretikov. Ako taká, podľa nich, OSN presadzuje svoj ekonomický diktát prostredníctvom Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky (bude o nich reč neskôr, nie dnes), právo vymáha prostredníctvom medzinárodných súdnych dvorov, a vynucuje si svoju vládu prostredníctvom bombardérov NATO a mierových jednotiek OSN.

Ďalšie inštitúcie, ktoré sú vraj účastníkmi sprisahania, sú Bilderberg Group (aj o nej bude reč neskôr), Trilaterálna komisia a Výbor pre zahraničné vzťahy. Agenti NWO sú vraj zodpovední za takmer všetky veľké vojny, ekonomické úspechy a krachy v poslednom storočí a na všetkom vraj riadne zarobili.

Veľká depresia v začiatku 30-tych rokov minulého storočia, Prvá a Druhá svetová vojna, VOSR, Studená vojna, kolaps Sovietskeho zväzu - všetko toto zrejme boli projekty NWO, s komunistami a radikálnymi pravičiarmi z Republikanskej strany USA ako spoluorganizátormi tohto masívneho sprisahania. Hladomor, choroby a AIDS sú vraj zbraňami NWO na kontrolu a znižovanie stavu svetovej populácie, aby sa tak obmedzil tlak na obmedzené zdroje...

Súčasným stelesnením tahto sprisahania, je , samozrejme OSN, ale podľa niektorých konšpiračných teoretikov, pôvody NWO siahajú až k mystickým skupinám ako Illuminati (http://antonkovalcik.blog.sme.sk/c/342388/O-neosvietenych-iluminatoch.html), a slobodomurári (http://antonkovalcik.blog.sme.sk/c/341808/O-verejne-tajnych-slobodomuraroch.html), o ktorých sa tvrdí, že ovládajú celé NWO.

Ďalší konšpirační teoretici tvrdia, že výraz "New World Order" je súčasťou meny a to doslovne, ako je to v latinčine napísané na americkej dolárovej bankovke uprostred tzv. slobodomurárskeho výjavu ako Novus Ordo Seclorum (aj keď ten výraz v preklade vlastne znamená "Nový poriadok vekov").

Z o niečo triezvejšieho uhla pohľadu je New World Order menej o tom, že si OSN podmaňuje a ovláda USA, ako skôr o tom, že USA využívajú OSN , aby si vynútili Order of the New World - poriadok Nového sveta, ako sa tiež Amerika označuje. To je už bližšie k skutočnosti, ako ju vidia politickí skeptici.

V dejinách ľudstva boli štatisticky najkľudnejšími obdobia, keď sa z historického guláša vyzdvihla jedna, ekonomicky, aj vojensky silná krajina, ktorá bola určitým "organizátorom svetového poriadku." Ak bolo treba, dokázala pritlačiť na strečkujúce štáty, vládcov a národy, vynútiť poriadok ekonomickým, alebo vojenským nátlakom. Aspoň v posledných približne 400 rokoch tomu tak bolo. Najprv to boli Angličania a tak trochu Francúzi, v podstate až do Prvej svetovej vojny. V medzivojnovom období na to Veľká Británia nemala a Spojeným Štátom sa do toho nechcelo; mali dosť svojich problémov s Depresiou. Po Druhej svetovej vojne sa na pozíciu ekonomicky aj vojensky najsilnejšieho štátu dostali USA. Malo to svoje logické, aj historické dôvody (ako inak, aj o tom raz bude reč). Neviedli si bohvieako dobre, ale som presvedčený, že to bolo lepšie než nič. Teraz to vyzerá tak, že na to už nemajú ekonomicky, politicky, ani vojensky, ale to je iba zdanie. USA aj naďalej budú jednou zo svetových veľmocí, či sa nám to páči, alebo nie, aj keď v tom asi nebudú samy.

Tí, ktorí pokladajú USA za pôvod všetkého zla, ktorí by radi videli USA ako jedno zhorenisko, na smetisku dejín a podobne, by si mali uvedomiť jednu vec. Najprv to boli Angličania a volalo sa to Pax Britannica, potom Američania, nazývali sme to Pax Americana. Modlím sa, aby potom nebol Pax Arabica, alebo Pax Chinensis.

Zdroje: McConnacchie - Tudge: Rough Guide to Conspiracy Theories.

Ďalšie: Caroll Quigly: Tragedy and Hope.

http://en.wikipedia.org/wiki/New_World_Order_(conspiracy_theory)

http://sk.wikipedia.org/wiki/Nový_svetový_poriadok_(konšpiračná_teória)

Pre zábavu: http://www.illuminatigamerevealed.com/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?