reklama

Vitajte v hoteli Bilderberg!

Vážené dámy a páni, pozývame vás na návštevu nášho hotela. Hotel De Bilderberg sa nachádza blízko holandského mesta Arnhem v idylickej dedine Oosterbeek, ktorá je obkolesená najzelenejším prostredím v Európe. Nádherný, a po všetkých stránkach výnimočný hotel, leží v rozprávkovom prostredí uprostred stáročných zelených dubov. Môžete si vybrať nocľah na jednu až tri noci, vrátane bilderbergských raňajok a obeda, ktorý pozostáva z troch chodov, už za 72 € na osobu. Ste u nás vítaní v priebehu celého roka, ale najkrajšie je tu na jeseň. Nás hotel najviac preslávili, hlavne neustávajúcou bezplatnou reklamou, hlavne konšpirační teoretici.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Meno nášho hotela sa totiž používa na označenie výročnej uzavretej konferencie, na ktorú je pozývaných 120 až 150 významných osobností, hlavne zo Severnej Ameriky, ale aj z Európy. O pozvánke rozhoduje riadiaci výbor, ktorý zoznam účastníkov každý rok mení. Jednu tretinu pozvaných zvyčajne tvoria politici, zvyšok osobnosti z oblasti finančníctva, priemyslu, odborov, vzdelávania a komunikácií.

Prvá takáto konferencia sa konala v našom hoteli od 29. do 31. mája 1954. Hlavným iniciátorom bol politik poľského pôvodu Jozef Retinger, ktorého hlavným zámerom bolo navrhnúť medzinárodnú konferenciu, kde by sa stretli predstavitelia európskych krajín a USA. Malo by sa na nej podporiť lepšie porozumenie medzi americkou a európskou kultúrou a zlepšiť spolupráca vo vojenskej, ekonomickej a politickej oblasti. Zoznam hostí sa mal vypracovať tak, že budú pozvaní dvaja účastníci z každej krajiny, pričom jeden bude obhajovať konzervatívne a druhý sociálne liberálne názory. Na prvej konferencii sa zúčastnilo 11 hostí zo západnej Európy a 11 hostí z USA. Prvým predsedom skupiny Bilderberg sa stal holandský princ Bernhard. Odvtedy sa konferencie konajú každý rok stále v inej krajine sveta.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Konferencie organizuje stály riadiaci výbor, ktorý udržiava register účastníkov, ich zoznam, vrátane kontaktov s cieľom vytvoriť neformálnu sieť jednotlivcov, ktorí by sa mohli súkromne obracať so žiadosťami jeden na druhého. Výbor má po dvoch členoch z každej z asi 18 krajín. V roku 2008 združenie americkí Priatelia Bilderbergu v tlačovej správe uviedlo, že "jedinou aktivitou Bilderbergu je usporadúvanie pravidelnej konferencie. Na stretnutí sa nepredkladajú žiadne uznesenia, nehlasuje sa, ani sa nevydávajú žiadne politické prehlásenia." A poznamenali, že zoznam účastníkov je každý rok k dispozícii tlači. Zoznam konferencií aj s prejednávaným programom možno nájsť tu: http://www.bilderbergmeetings.org/conferences-10s.html

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Jedna z konšpiračných teórií, má svoj pôvod v knihe pravicovej americkej aktivistky Phyllis Schlaffly: A Choice Not an Echo: The Inside Story of How American Presidents Are Chosen. Tvrdí, že členstvo v skupine Bilderberg je kľúčom do Bieleho domu. Bilderbergskí podporovatelia Georgea W. Busha ho presadili do Bieleho domu na úkor ne-bilderbergského Al Gorea. George Bush starší prehral v roku 1992 s bilderbergským Billom Clintonom.

Ale tu teória o všemocnej skupine Bilderberg nie vždy sedí. Člen skupiny Gerald Ford, ktorý sa do funkcie viceprezidenta, aj prezidenta dostal bez toho, aby bol zvolený, prehral voľby v roku 1976 s ne-bilderbergským Jimmym Carterom. Nebilderbergský Bush starší vyhral voľby v roku 1988, pričom za sebou nechal bilderbergských Johna Kerryho, Johna Edwardsa, Johna McCaina a Garryho Harta.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Akokoľvek, mnohí členovia skupiny Bilderberg sú súčasne členmi Trilaterálnej komisie, Výboru pre zahraničné vzťahy a Svetového ekonomického fóra, takže to, ktorá skupina má viac moci a ako na nej záleží, je zahmlené a odvíja sa od toho, na koho, alebo na čo, je v daný deň autor naštvaný. A podľa toho sa upravujú teórie.

Všeobecná teória tvrdí, že sú to všetko len rôzne mená pre tie isté zločinecké skupiny, ktoré sa schádzajú za zatvorenými dverami a sú financované obľúbencami konšpiračných teoretikov: Davidom Rockefellerom, firmami ako Exxon, IBM, Carnegieho nadáciou a podobne.

Fakt, že sa stretnutia udržiavajú v tajnosti, že neexistuje webová stránka (ironicky stránka konšpiračných teoretikov je www.bilderberg.org), to všetko pridáva na aure tajomnosti a pomáha šíriť mýtus o všemocnosti skupiny Bilderberg.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Kto sa chce dozvedieť viac, prípadne aj stať sa členom, môže napísať buď na Bilderberg Secretariat, 1 Smidswater, The Hague, Netherlands, alebo na Bilderberg Meetings, Amstel 216, 1017 AJ Amsterdam, Netherlands.


 

Použité zdroje: McConnacchie-Tudge: The Rough Guide to Conspiracy Theories.

http://www.bbc.co.uk/news/magazine-13682082

http://www.bilderbergmeetings.org/index.html

Anton Kovalčík

Anton Kovalčík

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  506
  •  | 
  • Páči sa:  1 763x

Vyštudovaný ekonóm. Som ryba, ktorá väčšinou pláva proti prúdu, aj keď niekedy narazí hlavou o kameň. Nemám rád nekritické prijímanie čohokoľvek, čo sa mi naservíruje. A som notorický optimista. Zoznam autorových rubrík:  Prežijeme?Web náš každodenný...Te Deum...Kde bolo tam bolelo...Infovojna.Wokenaci.Ekonómia (nielen) pre laikov.Heavy mentalČo na to profesor Higgins?Magistra vitae.SúkromnéNezaradenéVox popapuli.

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu