O Zápisniciach zo stretnutí múdrych starčekov zo Sionu.

Autor: Anton Kovalčík | 17.12.2013 o 17:48 | (upravené 4.6.2014 o 10:11) Karma článku: 7,57 | Prečítané:  230x

Za všetko, čo sa vo svete deje, dobré, či zlé, niekto nesie zodpovednosť. Zvykom sa stalo, že za všetko zlé mali, majú a budú mať zodpovednosť Židia, či židoameričania, alebo ešte lepšie žido-americko-slobodomurársko-iluminátsko-bilderbergská zberba. Niežeby Židia, alebo Američania nemali nejaké to maslo na hlave, ale kto ho nemá? Asi je jedno, že 90 % Židov, ani Američanov nie sú žiadni boháči, žijú obyčajné životy, s priemernými, alebo podpriemernými príjmami,s minimálnym vplyvom na dianie vo svete. Ako aj my, ostatní smrteľníci, ktorí nechceme ovládnuť svet.

Už od stredoveku v kresťanskej Európe prežívala fáma o rituálnych vraždách, ktorých páchateľmi mali byť Židia. Verili tomu aj mnohí obyvatelia Rakúsko-Uhorska, kde koncom 19. storočia prehrmela takzvaná Hilsnerova aféra. Za vraždu dievčaťa vtedy odsúdili mladíka Leopolda Hilsnera. S obeťou sa pravdepodobne vôbec nepoznal, zato však mal židovský pôvod.

Verejne sa proti antisemitským náladám vtedy postavil pražský profesor a neskorší prezident Československa Tomáš Garrique Masaryk. Občianska angažovanosť ho stála mnoho útokov. Istý čas dokonca nemohol vyučovať na univerzite a zvažoval, že emigruje do USA.

Najväčšia sranda na tom je, že sa to, aspoň v posledných cca 120 rokoch, zakladá na jednom spise, o ktorom je už dávno vedecky dokázané, že je to falzifikát. "Protokoly učených starcov zo Sionu", ako sa ten spis nazýva, sa prvýkrat zjavili v Rusku tesne po roku 1890. Mal to byť súhrn prednášok vodcov svetového židovského sprisahania za účelom ovládnutia sveta, v ktorom zverejnili Machiavellistický plán prípravy svetovej socialistickej revolúcie, ktorú by ovládali pre svoje zištné účely. Protokoly boli odvtedy opätovne publikované a dosiahli uznanie pravosti v mnohých kútoch sveta. Dokonca aj tam, kde nie sú známe, je rozšírená idea o sionistických, židovských, alebo semitských bankároch, ktorí plánujú ovládnuť svet.

Učenci, frustrovaní globálnym úspechom naničhodného falzifikátu, s exaktnou presnosťou vysledovali genézu Protokolov. V skutočnosti takzvané "prednášky" boli pravdepodobne vypracované cárskou tajnou políciou, nazývanou "Ochrana" v Paríži počas takzvanej Dreyfusovej aféry. Skutočným autorom bol takmer určite spisovateľ a antisemitský aktivista Matvej Golovinskij. Prvé, súkromné, vydanie vyšlo na svetlo sveta v Rusku v roku 1897 , prvé verejné vydanie produkoval v roku 1905 nižší cársky úradník Sergej Nilus.

Je takmer isté, že Protokoly boli vytvorené so špecifickým politickým cieľom diskreditácie Marxizmu a jeho odnoží, a konsolidácie postavenia cára Mikuláša II. vyvolaním hystérie okolo nezmieriteľného vonkajšieho nepriateľa. (Nepripomína vám to nič zo súčasnosti?) Konečným výsledkom v Rusku boli pogromy. Ak existovalo sprisahanie, tak bolo cárske, nie židovské.

Ruskí autori Protokolov použili bizarnú zmes zdrojov, väčšinou francúzskych. Niektoré základné myšlienky a frázy boli z diela "Memoires pour servir á l´historie du Jacobinisme," napísaného v rokoch 1797 až 1798 pátrom Augustinom de Barruel. Tvrdilo sa tu, že Francúzska revolúcia bola tajne sponzorovaná Slobodomurármi. Myšlienka, že títo zase boli pre zmenu bábkami v rukách po moci bažiacej sekty Židov, pochádza z takzvaného "Simoniniho listu," zaslaného Barruelovi v odozve na úspech jeho knihy. Avšak kľúčovým zdrojom Ochrany bola satira, napísaná vo Francúzsku v roku 1865 právnikom Mauriceom Jolym "Dialogie aux Enfers entre Montesquieu et Machiavel." Dobrých 15-20% Protokolov má úzke paralely so Jolyho textom, ktorého ironické zobrazenie politických machinácií cisára Napoleona bolo otvorene preklopených do akcií "starších zo Sionu". Je známe, že Jolyho syn Charles spolupracoval s Golovinským.

Ďalšie zdroje Protokolov sú ešte bizarnejšie. Mnohé časti môžu byť vystopované až k románu určitého Hermanna Goedscheho, vydanému v Prusku v roku 1868 pod autorovým umeleckým menom "Sir John Retcliffe". Jedna kapitola opisuje ako sa starší 12 kmeňov Izraela každých 100 rokov stretávajú, aby naplánovali svetovládu. Táto časť bola v Rusku rozširovaná ako faktografia.

Nacisti využili cársky propagandistický návod na vypestovanie strachu, použijúc text nielen na útok proti Židom, ale aj proti údajnej konšpirácii Židov, svetových finančníkov a komunistov. Je ozaj ťažké predstaviť si zástupcov týchto troch skupín sediacich okolo jednacieho stola s cigarami v ruke.

Propaganda sovietskej éry mala, naopak, tendenciu predstavovať Židov ako lokajov kapitalistických kontrarevolucionárov. V roku 1935 bol text protokolov absolútne zdiskreditovaný vo Švajčiarsku na súde s dvomi nacistami, ktorí sa ho pokúšali pokútne rozširovať. Predseda súdu vyhlásil Protokoly za "nič iné, iba absurdný nezmysel." Ironicky dodal:"Dúfam, že raz príde doba, keď sa už nikto nebude viac zamýšľať nad tým, ako mohlo v roku 1935 takmer tucet inteligentných a vzdelaných mužov namáhať svoje mozgy pred súdom v Berne nad autenticitou, alebo jej nedostatkom, u týchto takzvaných Protokolov."

Definitívne dôkazy o "Protokoloch ..." ako falzifikáte podal v roku 1996 Norman Cohn v knihe "Warrant for Genocide: The Myth of the Jewish World Conspiracy and the Protocols of the Elders of Zion."

Zdroje: James McConnachie-Robin Tudge: The Rough Guide to Conspiracy Theories.

           http://www.sme.sk/c/5356884/konspiracne-teorie-vsetko-je-inak.html

           http://sk.wikipedia.org/wiki/Protokoly_sionských_mudrcov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?