O boľševizme v nás.

Autor: Anton Kovalčík | 3.6.2014 o 10:58 | (upravené 27.6.2014 o 18:05) Karma článku: 3,45 | Prečítané:  329x

http://www.youtube.com/watch?v=dDEsj5QEWwY Bohužiaľ nemal pravdu. Boľševik tu nielenže ostal ešte dlho, ale stále pretrváva, aj keď je už niekoľko desaťročí po Nežnej, aj po odchode súdruhov, poskytnuvších nám bratskú pomoc. Nikdy nežiadanú a nikdy nechcenú. Boľševik v nás zanechal stopy a pretrváva v mnohých ľuďoch v myslení, aj konaní. Akoby sme zabudli kvôli čomu sme v tom novembri a nasledujúcich mesiacoch stáli na uliciach.  

Priznám sa bez násilia, bol som hrdým pionierom, aj aktívnym zväzákom, jedničkárom na základnej škole. A rád a na plné hrdlo som spieval "Od Dunaja k strmým štítom Tatier..." . Vtedy som ešte vedel spievať. Dnes to mám zakázané. Spievanie vo všeobecnosti.

Ale stále si pamätám refrén tej pionierskej hymny. "Kto nejde s nami, je proti nám." Celá filozofia boľševizmu v niekoľkých slovách.

Nepochybuj, nepýtaj sa, neprotestuj, nevystrkuj sa, pretože to znamená, že možno nie si s nami a teda určite si proti nám, teda náš nepriateľ a my ťa prevalcujeme. My ti zabezpečíme svetlú budúcnosť, sľúbime ti istoty, tak aký máš problém? Hlavne sa na nič nepýtaj, tu máš klapky na oči, klapky na myseľ a ťahaj. Veď je to pre teba jednoduchšie, pohodlnejšie - prijmi to, čo ti tvrdíme, nepotrebuješ žiadne iné informácie ani vedomosti, okrem tých, ktoré ti poskytneme my. My za teba všetko urobíme, všetko zabezpečíme a ak sa nám aj niečo z toho nepodarí splniť, nie je to naša vina, ale vina našich nepriateľov. Ty si len pekne hačaj na riťke a buď pokojný.

A tak sme stále svedkami toho, že než aby sme sa pýtali, spochybňovali, informovali, hľadali iné možnosti odpovedí na otázky ktoré nás zaujímajú, kladieme si na piedestál nie zlaté teľa, ale "alfa samcov", ktorým sa klaniame, bezmedzne im dôverujeme a pri ich vystúpeniach, možno aj len záberoch prežívame takmer orgastické stavy. Nezáleží na tom, či je to nejaký guru, predseda vlády, prezident veľkej krajiny, alebo náboženský predstavený.

A tak sa stále stretávame s boľševizmom v politike, vo vzťahoch, aj v duchovnej oblasti. Intolerancia, stvárnená aj v nesmrteľnom nemom filme (http://www.youtube.com/watch?v=-zzXYPJAGkg) si stále vyberá svoju daň, v celom priebehu dejín, aj dnes. Stačí sa dnes pozrieť na diskusie na internete pod článkami o udalostiach na Ukrajine, alebo inde vo svete, pod článkami s náboženskou tematikou,...

Boľševizmus v nás neodišiel s odchodom jedinej správnej Strany od absolútnej a ústavou zaručenej moci. Ostáva v nás zakorenený.

Ostane, až pokým nezmeníme refrén piesne ktorú spievame na "Kto nejde proti nám, je s nami." To je opakom boľševizmu. Je to základná filozofia demokracie, vyjadrená v niekoľkých slovách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?