Nie je hystéria ako hystéria.

Autor: Anton Kovalčík | 8.11.2017 o 18:46 | (upravené 8.11.2017 o 20:47) Karma článku: 3,35 | Prečítané:  693x

Až do polovice dvadsiateho storočia existovala oficiálna diagnóza u niektorých žien, ktorá mala jednoduchý názov "Hystéria". Bola liečená odbornými lekármi dosť netradičným spôsobom.

Podľa skutočných udalostí bol na túto tému natočený skvelý anglický film s názvom v origináli, ako inak, "Hysteria". https://www.youtube.com/watch?v=329ORjyAm7c . Ako jedna z postáv vo filme uvádza, v skutočnosti žiadna taká choroba neexistuje. Je to iba výmysel lekárov, aby na úbohých ženách zarobili čo najviac peňazí. Jadrom problému bola skutočnosť, že postihnuté ženy mali jednoducho nedostatok sexu. 

Nedajte sa ale pomýliť. Film je veľmi decentná, jemne pikantná komédia, bez akéhokoľvek kúska nahotiny. 

Celé to ma napadlo v súvislosti so súčasnou hysterickou vlnou obvinení zo sexuálneho obťažovania, ktorá sa preliala takmer celým svetom. Teda okrem Ruska, lebo tam, podľa ruskej kráľovnej krásy, k žiadnemu sexuálnemu obťažovaniu nedochádza, a to vďaka, áno uhádli ste, Vladimírovi Putinovi. 

Vo Veľkej Británii táto vlna zasiahla dokonca aj vládu a Parlament. Pred niekoľkými dňami k téme vyšiel úvodník v Daily Mail, na čo bol jeho autor vystavený veľkej vlne protestov a zúrivej kritike. Jeho myšlienky však rozhodne stoja za uváženie. Mne osobne pripadajú ako prvý triezvy hlas v atmosfére, ktorá nie je príliš vzdialená od honu na čarodejnice.  Vo vlastnom preklade prinášam časť zmieneného úvodníka:

""Navrhujem nový módny štýl na jeseň pre ženy v politike. Vládnuť bude čierna farba. Je zaliečavá a vyžaruje ovzdušie chladnej nedobytnosti. Žiaden minister nepoloží ruku na koleno niekoho, kto je takto oblečený. Nie je to to, čo chcete, vy vreštiace odsudzovačky obchytkávajúcich mužov a "neprístojných" vtipov?

V tejto oblasti máte veľa spoločného s militantnými islamistami. Tí tiež predpokladajú, že všetci muži musia byť zotročujúcimi dravcami. Toto ich presvedčenie leží za prísnymi predpismi o obliekaní a sexuálnej segregácii, ktorá súčasným liberálom pripadá na islame taká šokujúca. No vyzerá to, že v tomto sa s nimi zhodnete. Každý čin nejakého muža, každé slovo, ktoré sa rozhodnete odsúdiť, bude dôkazom viny, lebo veď muži sú predsa takí. Obžalovaný je vinný na večné veky. 

To ste už úplne potratili rozum?! Vôbec nemáte zmysel pre únosnosť?!

Krajina je uprostred najväčšej ústavnej krízy za storočie a pohybuje sa na hranici krachu. A vy si myslíte, že tou najdôležitejšou vecou vo vašich životoch je poľovačka na pradávne prípady zablúdených rúk a na rozprávačov neslušných vtipov? Áno, myslíte si to.

Stratili ste akýkoľvek kontakt so skutočnosťou a budúce generácie sa preto z vás budú smiať.

Bol pán Fallon odvolaný z postu ministra, pretože je najneschopnejším ministrom obrany akého sme kedy mali? Nie, táto skutočnosť nezaujímala ani politikov, ani média. Bol prinútený odísť z úradu, pretože bol obvinený z toho, že nie je bezpečné byť s ním v zmiešanej spoločnosti.

Tiež som zažil šesťdesiate roky a ich dozvuky a videl som škaredé, často tragické veci, ktoré sa stanú, ak muži a ženy opustia staré pravidlá vernosti a stálosti a falošne si budú predstavovať, že úplná sloboda vedie k úplnému šťastiu. 

Mnohé z tých, ktoré tvrdia, že bojujú za ženskú rovnoprávnosť, v skutočnosti vidia mužov ako nepriateľov, ako patriarchov, ktorých nadvládu treba zvrhnúť všetkými možnými prostriedkami a nahradiť feminizovanou spoločnosťou. Tiež vidia manželstvo ako nástroj na zotročenie žien. Tvrdia, že chcú späť zdržanlivosť a dobré spôsoby, ale skôr to vyzerá tak, že súčasný rozruch je zameraný skôr na to, aby muži vyzerali ako nemravní špinavci.

Odkiaľ sa majú zdržanlivé dobré spôsoby vziať v dnešnej slobodnej spoločnosti? Kedysi boli súčasťou prepracovaných pravidiel dvorenia a rešpektu, ktoré sa bolo možné naučiť v rodine založenej na manželstve. Dnes kompletne vymizli. Prečo by sme v dnešnej posobášovej dobe, keď je všetko dovolené, mali očakávať zdržanlivosť  jedného, či druhého pohlavia? Ostala len polícia alebo verejný pranier na Twitteri.

Je to preč, ale čo máme teda robiť? Štve ma verejné odsudzovanie, ktorého  sme dnes svedkami. Nie preto, že obvineniam verím, alebo neverím (čo už môžeme vedieť?), ale preto, že znemožňujú vzájomnú dôveru. Múdri muži vo Westminsteri budú v budúcnosti všade chodiť so sprievodcom, budú si nahrávať a filmovať všetky rozhovory s opačným pohlavím, budú požadovať od žien, aby podpísali súhlas skôr, než sa s nimi stretnú a po stretnutí podpísanie potvrdenia o dobrom správaní. Nič iné ich nezachráni od tvrdenia, že ich ruka v nejakom momente priletela na cudzie koleno.""

Vďaka, Peter Hitchens.

 

Úvodník: http://www.dailymail.co.uk/debate/article-5050887/What-women-gain-squawking-sex-pests-Niqab.html

Reakcie: https://www.msn.com/en-gb/news/uknews/peter-hitchens-compares-sexual-harassment-to-militant-islam-in-insane-column/ar-AAutmij?li=AA59G2&ocid=spartandhp

 

A na záver na odľahčenie témy:

https://www.youtube.com/watch?v=6lTZnpxbMt0

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?