Femi-naci, alebo Sexmisia 2020(?).

Autor: Anton Kovalčík | 23.6.2018 o 8:00 | (upravené 13.10.2019 o 16:08) Karma článku: 3,19 | Prečítané:  787x

V Starom zákone sa uvádza, koľko mužov a koľko kusov dobytka odišlo s Mojžišom z Egypta, ženy im nestáli ani za to, aby ich zrátali. V dobe Nového zákona bolo svedectvo ženy pred súdom starších neprijateľné.

O právach žien v takej dnešnej Saudskej Arábii, či Pakistane škoda hovoriť. Ešte v devätnástom storočí nemohli anglické ženy dediť majetok po svojich otcoch. Museli len dúfať, že sa vydajú. 

Koncom devätnásteho storočia vzniklo hnutie sufražetiek, ktoré, niekedy aj extrémnymi spôsobmi, bojovalo za volebné právo pre ženy. Nedávno si Veľká Británia pripomenula 90 rokov od zrovnoprávnenia volebného práva žien a mužov.

Keď sa zistilo, že Harvey Weinstein je hajzel, vzniklo hnutie #metoo a mnohí slávni, aj menej slávni, vplyvní, aj menej vplyvní muži začali byť obviňovaní a vláčení v médiách rôznej kvality pre skutky, ktoré sa možno stali v dobe, keď tie skutky boli spoločensky bežne tolerované. Nemyslím tým teraz znásilnenie, ktoré nemožno tolerovať v žiadnej dobe.

Sexizmus sa stal veľmi populárnym slovom v ústach novodobých sufražetiek a verejných činiteľov, ktorí si to nechcú rozhádzať so ženskou časťou voličskej základne. Dokonca aj ženy, ktoré sa ozvali, že sa to v niektorých smeroch už preháňa boli inými kritizované a odsudzované. Ultrafeminizmus akoby sa stal meradlom politickej korektnosti dneška. Bez ohľadu na zdravý rozum, či normálnosť. Ale zas je to pre militantné feministické hnutia najlepší spôsob ako získavať finančné príspevky a vplyv vo verejnosti.

Formula jedna zrušila takzvané grid-girls, ktoré zvykli stáť na štarte s číslami pretekárov, že vraj je to sexizmus. Samotné grid-girls sa proti tomu vyslovili.

Britské aukčné siene zrušili modelky, ktoré pri aukciách držia dražené predmety, aby sa dokázalo, že "sex nepredáva".  Žeby naozaj?

Vo Francúzsku schválili zákon, podľa ktorého je trestné zahvízdať obdivne na okoloidúcu ženu, prípadne jej dať kompliment.

V jednej anglickej škole majú chlapci zakázané nosiť v horúčave k školskej uniforme nosiť krátke nohavice. Miesto toho majú nosiť sukne.

Anglická obchodná sieť ASDA bola obvinená so sexizmu, pretože predáva mikiny s nápisom "Chlapci budú vždy chlapcami," iná sieť, pretože predávala tričká pre chlapcov s nápisom "Malý chlapec, veľké myšlienky" a pre dievčatá "Malé dievča, veľký úsmev". Museli ich stiahnuť z obehu.  https://www.thesun.co.uk/living/4104363/these-are-the-most-sexist-kids-clothes-in-britain-and-they-were-all-for-sale-on-the-high-street/ . Nič nebráni Tescu, aby predávalo tričká s nápisom "Silné dievčatá vládnu." 

Triezve hlasy sa ozývajú už aj v ženskom tábore. Okrem Meryl Streep, ktorá si za to vyslúžila kritiku, sa ozvala aj slávna anglická muzikálová, divadelná a televízna hviezda Elaine Paige, dnes už 70-ročná. Na otázku, či niekedy zažila návrhy od mužov-predátorov, odpovedala:

"Samozrejme! Božemôj, hanbila by som sa, keby som tam len tak sedela a mne by sa to nestalo! Musíme to dať do správnej perspektívy. Znásilnenie, alebo akékoľvek iné násilie je absolútne neprijateľné. Ale no tak, dievčatá, ak muž dá ruku na vaše koleno, alebo zadok, vysporiadajte sa s tým! Chceme sa naozaj dostať do štádia, keď muži už vôbec nebudú flirtovať? Aký strašný život!"

V anglickej tlači sa objavilo hodnotenie najnovšieho filmu zo série Star Wars "Solo". Hodnotiaca osoba s potešením konštatuje, že vo filme bolo dosť veľa ženských úloh, nezabudla ale dodať, že im vo filme nebol daný dostatočný priestor. V ďalšom pokračovaní pravdepodobne zistíme, že Chewbacca je ženského pohlavia, alebo hlavnou hrdinkou bude žena, černoška a aby sme úplne učinili zadosť politickej korektnosti, bude to lesbička. Aby sa nikto nemohol ohradiť, že je niekto diskriminovaný.

Aj niektoré doteraz bežné komplimenty sa dnes považujú za sexizmus. Podľa toho napríklad nie je vhodné povedať žene " Super, že vieš toľko toho o futbale!",  "Neveril by som, že to dokážeš zodvihnúť!", "Vyzeráš super s tým mejkapom!", "Si taká rozkošná keď sa hneváš!" a tak podobne...

Takže si dnes treba dávať pozor na to, čo povieme a lepšie je nedávať žiadne komplimenty, neoslovovať, nepopiskovať, nepozývať na rande. Aj keď nakoniec vymrieme na nedostatok randenia. 

Vyzerá to tak, že militantné feministky sú v jednom rade s radikálnymi islamistami. Všetko, čo muž podnikne, akákoľvek jeho voľba slov, ktorú sa rozhodli odsúdiť, sa bude pokladať za dôkaz viny, lebo veď ... všetci muži sú takí. Sviniari. 

Kladiem im otázku: "To ste už úplne potratili zdravý rozum? Nemáte zmysel pre zdravú mieru?"

Asi sa nakoniec bude musieť založiť mužský protipól hnutia "#metoo", niečo ako "#notme" v ktorom budú muži požadovať od žien nosenie dlhých čiernych, či sivých šiat možno aj burky, aby neboli provokovaní k takzvanému sexistickému správaniu. 

Aby to neskončilo ako tu: https://www.youtube.com/watch?v=lwleaxA0ps0&list=PLnHrosfuqXPfJvTWMhAgnlhaksGG2Pr7n&index=2

p.s.: niekoľko kuriozít o tomto kultovom filme - https://www.youtube.com/watch?v=Qrfz-vdmbwo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?