Vingardium Leviosááá...

Autor: Anton Kovalčík | 17.2.2019 o 11:10 | Karma článku: 1,24 | Prečítané:  402x

Pamätníci si ešte spomenú na prvý film o Harrym Potterovi, o tom ako s pomocou priateľov zneškodnil hnusného trolla. https://www.youtube.com/watch?v=_v5g_GFm1W0 .

 

Možno si spomenú ešte aj na fazuľky rôznej chuti, žabky a podobné veci, ktoré vtedy zaplavili obchody aj na Slovensku. 

Dnes to vyzerá tak, že boj proti trollom (alebo aj trotlom) neskončil na záchode čarodejníckej školy v Rokforte. Boj neskončil, boj trvá. Ibaže na trochu inej úrovni, o ktorej sa Harrymu, Hermione a Ronovi ani nesnívalo. 

Dnešní troli sú oveľa nebezpečnejší a zákernejší, než ten primitívny obor s odpornými sopľami.

Aj boj proti nim musí byť rafinovanejší a koordinovanejší už len preto, že za nimi nestojí ten, ktorého meno sa nesmie ani vysloviť, ale ten, ktorého meno sa v spojení s nimi naopak vyslovuje pomerne často. Veď viete kto. 

Vyzerá to tak, že nestačí len zdravý sedliacky rozum, lebo v súčasnosti je vo svete príliš veľa oprávnene nasr..ých ľudí, ktorí sú ľahkým terčom senzačných správ, poloprávd, ale aj vyložených klamstiev, šírených pokiaľ potvrdzujú dôvod ich... nazvime to nespokojnosti. 

Neschopnosť establišmentu dokázať opak tvrdení sa stala príslovečnou, niekedy nie len tým, že má maslo na hlave, ale aj tým, že proti démonom a hlúposti sa bojuje ozaj ťažko. 

Na ich miesto môže nastúpiť, už aj nastupuje viac alebo menej koordinované úsilie verejnosti, ktorá nie je poznačená politikárčením, a ktorá už má plné zuby hovadín, ktoré sa šíria internetom, aj nepokojov, ktoré vyvolávajú.

Tak napríklad v zatrolenom Pobaltí vzniklo voľné druženie dobrovoľníkov, ktorí si hovoria Elfovia a snažia sa odhaľovať hoaxy a klamlivú propagandu overovaním faktov, odhaľovaním falošných profilov na Facebooku, odhaľovaním zahraničných IP adries a podobne. https://svet.sme.sk/c/20472028/elfovia-proti-trollom-ako-pobaltie-bojuje-proti-hoaxom-a-propagande.htmlhttps://svet.sme.sk/c/20471341/litovsky-bojovnik-proti-propagande-falosne-spravy-vyvracaju-doktori-aj-taxikari.html?ref=tab

V Čechách vzniklo Centrum proti terorizmu a hybridným hrozbám. 

Na Facebooku máme stránku https://www.facebook.com/search/top/?q=dezinform%C3%A1cie%20hoaxy%20propaganda&epa=SEARCH_BOX

Najnovšie je tu ďalšia aktivita: https://www.omediach.com/hoaxy/15011-365-bank-a-omediach-com-spustaju-projekt-na-odhalovanie-hoaxov-konspiracii-a-dezinformacii?fbclid=IwAR20lTrZ3tnK0_S7gNgl9uaBWG9v3AVrthFARnE60KmF3ynC4bD3QN_RxB8  

Aj samotní bossovia sociálnych sietí zistili, že sa im vyplatí venovať pozornosť a financie tomu, čo sa prostredníctvom ich produktov šíri. https://www.geekwire.com/2016/facebook-finally-cracking-fake-news-new-tools-fight-hoaxes/

Najlepší spôsob pre všetkých naštvaných na celý svet, ale aj pre tých pokojnejších, je zhlboka sa nadýchnuť, zobrať rozum do hrsti, možno párkrát kliknúť myšou a zapojiť sivú hmotu. Prípadne, ako to bolo v jednom filme, vystúpiť na kopec, po čom sa mozog riadne okysličí, ukľudní a začne pracovať bez nadmerných emócií. https://www.csfd.cz/film/38006-nadherna-zelena/prehled/

 

p.s.: https://www.youtube.com/watch?v=wAUIOrHD-sM

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?