A just nie!!!! Bojovníci 2.

Autor: Anton Kovalčík | 13.10.2019 o 8:02 | (upravené 16.10.2019 o 9:02) Karma článku: 1,13 | Prečítané:  331x

Najprominentnejším politikom medzi bojovníkmi proti vede o klimatických zmenách je určite oklahomský republikán James Inhofe. ...áno, ten s tou guľou.

Medzi elitu ho svojho času zaradil aj časopis Rolling Stone v pamätnom čísle s ešte pamätnejšou titulnou stranou. (https://www.treehugger.com/corporate-responsibility/rolling-stone-calls-out-the-17-worst-climate-killers-in-the-us.html)

Boli tam zaradení aj niektorí ďalší tu spomenutí bojovníci.

Nie je prekvapením, že Inhofe je dlhoročným prijímateľom štedrej podpory od priemyslu fosílnych palív, obzvlášť ExxonMobil a Koch Industries. Vo funkcii predsedu senátneho výboru pre životné prostredie a verejné práce usporiadal početné zasadania so svedectvami v snahe znemožniť vedu o klimatických zmenách. V roku 2005 usporiadal sedenie, na ktorom boli hlavnými svedkami Bill Gray, expert na hurikány na dôchodku a ako hviezda autor Jurského parku spisovateľ Michael Crichton. Ich základné tvrdenia spočívali v nasledovnom:

1. vedci v sedemdesiatych rokoch predvídali blízku dobu ľadovú (nie je to pravda)

2. hlavné vedecké závery neboli nezávisle potvrdené (boli, mnohokrát)

3. klímu nemožno predvídať, lebo počasie je nepredvídateľné na dlhšie ako týždeň (to akoby sme predpokladali, že nemôžeme predvídať ročné obdobia, lebo nevieme či bude snežiť 15. januára na budúci rok).

V júli 2011 bol Inhofe pozvaný ako hlavný rečník na výročnú konferenciu Heartland Institute, no nemohol sa zúčastniť, lebo ochorel pri plávaní v jazere zamorenom riasami.

https://www.desmogblog.com/james-inhofe

Jedným z najaktívnejších bojovníkov je James Taylor, právnik a lobista, ktorý sám seba prezentuje ako odborníka v oblasti klimatických vied. Spolupracuje s Heartland Institute, CATO, veľmi aktívny je v práci pre ALEC, kde obieha parlamenty jednotlivých štátov USA, stretáva sa s republikánskymi poslancami a poskytuje im všemocnú pomoc, vrátane modelových zákonov, všetko na zablokovanie akejkoľvek regulácie, či obmedzení v boji proti klimatickým zmenám. Spolu s ďalším popieračom Roy Spencerom vydal pre Heartland štúdiu, ktorá tvrdila, že "prelomová nová vedecká štúdia naznačuje, že dôjde k oveľa menšiemu budúcemu globálnemu otepleniu, než predpovedajú modely..." a že "rast CO2 zachytáva oveľa menej tepla, než tvrdia alarmisti." Po zverejnení túto jeho "vedeckú štúdiu" experti v danej oblasti rozobrali na franforce z dôvodu použitia neprimerane jednoduchých modelov a preto, že dávala úplne iné výsledky pri použití iného súboru údajov. Šéfredaktor časopisu, ktorý štúdiu zverejnil bol tak frustrovaný z nedostatočného "peer review", že na protest rezignoval. Taylor v decembri 2018 usporiadal truc podnik paralelne so zasadaním COP-24 v Katoviciach. 

article_photo

Najväčšou televíznou hviezdou medzi našimi bojovníkmi je pravdepodobne Steven Milloy, (https://www.desmogblog.com/steve-milloy) vzdelaním právnik, lobista na objednávku, ktorý burcuje proti všetkému, čo on sám nazýva veda z odpadu (junk science) o fajčení, DDT, ozónovej diere, a o všetkých záležitostiach "environmentálneho extrémizmu" všade, kde sa to len dá. (https://antonkovalcik.blog.sme.sk/c/511594/veda-ci-paveda.html). V minulosti bol financovaný firmami ako Philip Morris, ExxonMobil a Sygenta ( firma produkujúca pesticídy - neonikotionidy, ktoré v USA zapríčinili masový, až 42% úhyn včiel v roku 2014). V rokoch 2013 až 2015 bol riaditeľom odboru vonkajšej politiky a stratégií firmy Murray Energy Corp, ktorá o sebe tvrdí, že je najväčším súkromne vlastneným producentom uhlia v USA. V apríli 2018 v interview pre časopis New Yorker prehlásil: "Som zaujatý. Podporujem uhoľný priemysel, podporujem priemysel fosílnych palív. Bohatstvo je to, čo robí ľudí šťastnými, nie čistý vzduch ktorý aj tak nikdy nebudete mať." (!!!) ( https://www.newyorker.com/science/elements/scott-pruitts-crusade-against-secret-science-could-be-disastrous-for-public-health).

 

Pokračovanie https://antonkovalcik.blog.sme.sk/c/516067/nie-je-pravda-ze.html

 

Použité informácie: Mann, Toles: The Madhouse Effect.

                                Internet

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Prípad sa pohol po tom, čo Gorilu zobrali Kováčikovi.


Už ste čítali?