Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Základné práva a nič viac? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

1. Kto sa ešte nevyjadril

k potratom, nech sa hlási u súdruha Žinčicu.

2. Klamlivý nadpis , nadpis o voze a obsah o koze.
 

 

Tento článok je reakciou na vyjadrenie ministerky Kolíkovej o tom, že interrupcie sú základným právom každej ženy. Kozu, ani kozy tam nespomínam... :-)
 

 

p.s.: Máš aj niečo priamo k veci?
 

Nadpis mal byť - Som proti potratom

.
Ja naopak, som za potraty. Ale ináč ma to nejako extra nezaujíma. Mám úplne iné problémy a oblasti záujmu , než nejaké potraty.
 
Hodnoť

Všetko toto...

...priťahovanie "šrób" na španielskej čižme povedie aj k tomu, že ženy, uvažujúce o interrupcii, si v najhoršom prípade abort vyvolajú samé, aj za cenu nepredvídateľných zdravotných komplikácií, v lepšom prípade budú s cieľom interrupcie cestovať za hranice, kde to bude legálne či pololegálne a aj drahé finančne. To sú teda "výhry."
Ďalej: Vôbec sa nezamýšľate nad psychikou žien pri rozhodovaní o interrupcii, nad rôznymi psychickými záťažami, neraz končiacimi hlbokými depresiami i pokusmi o samovraždu, aj dokonanými. Asi si myslíte, že rozhodovanie ženy o interrupcii je ako rozhodovanie sa o farbe vlasového melíru. Znevažujete túto tému a urážate tak ženy.
Okrem toho sa domnievate, že muž akože nemá právo hovoriť o interrupcii so svojou partnerkou, manželkou? Má.
A napokon - znásilnenia. Prečo plod z počatia znásilnením môže byť odstránený interrupciou - ale plod pri právne a napokon súdne nedokázanom znásilnení ak bude odstránený interrupciou, tak sa "akože nič nedeje," lebo sa stala "chybička?"
Akosi zabúdate hlavne na to, že každá interrupcia sa s citlivou ženou "vlečie" až do jej smrti. Ale nakopali ste do feministiek, zosmiešňujete ich, je to také "preživotne katolícke." Ste spokojný. O to viac, že Vy za žiadnu interrupciu nenesiete akúkoľvek zodpovedosť.
 

 

pán Droppa, pri všetkej úcte, skreslili ste to, čo som napísal. Beriem na vedomie, že ako človek, ktorý neverí v Boha, máte k tejto téme iný prístup. Uviedol som, že podrobnejšie som svoj názor na interrupcie napísal na inom mieste, aj s linkom. Nenapísal som, že muž sa nesmie s manželkou o interrupcii porozprávať, ale že o tom nerozhoduje. Je otázkou, koľko mužov, potenciálnych otcov má šancu vyjadriť sa k zamýšľanej interrupcii. Rozhodne, ak žena premýšľa o potrate, je to ťažká psychická dilema, ktorá môže viesť k traume. Má tu ale k dispozícii svojho partnera, gynekológa, psychológa, priateľku,... A rozhodne sa interrupcia s CITLIVOU ženou (ako ste správne uviedol) vlečie väčšinou po značnú časť života. Prípad od prípadu. Určite to nie je ľahké rozhodovanie. Možno je ľahkým len pre tie necitlivé. Absolútne si nemyslím, že by som znevažoval tému a už vôbec nie aby som urážal ženy. Milujem ženy a vážim si drvivú väčšinu z nich. Článok bol ale kapánek o niečom inom. Tiež netvrdím, že plod pri znásilnení má byť odstránený a že sa inak akože nič nedeje, iba že je to znesiteľnejšie, či ospravedlnitejšie než interrupcia kvôli zachovaniu postavy. Za ďalšie ste si asi nevšimli, že som nekopal do feministiek, ale do ich extrémneho krídla. A nakoniec, som katolík, ak ste to doteraz nevyčítali z mojich príspevkov, pomerne liberálny. A nehanbím sa za to. Tak ako vy sa nehanbíte za to, že ste ateista a máte na to plné právo. Tak ako aj ja. Preto nesiem aj ja zodpovednosť za každú interrupciu, s ktorou súhlasím.
 

Hm,...

...a to kde ste nabrali, že neverím v Boha a že som ateista? Vari nechcete môj krstný list, podpísaný biskupom, ktorý ma krstil? Keď takto pristupujete k diskutujúcim, niet o čom debatovať.
 

 

Hmm... ak vás urazil môj záver (ktorý rozhodne môže byť mylný), o tom, že neveríte v Boha, tak asi ozaj niet o čom debatovať. Vyvodil som ho z vašich diskusných príspevkov pod mojimi článkami. Možno že ateistom nakoniec ozaj nie ste. Ostáva potom iba otázka, že čo znamená veriť v Boha. A v akého.
 

 

a na záver, ešte raz, s rešpektom, krstný list ešte nerobí z človeka veriaceho.
 

Zvláštne -

- voláte po diskusii, a keď Vám napíšem slušný príspevok, tak zareagujete tak, že hneď na začiatku napíšete, že neverím v Boha a na koniec, že som ateista. Keď Vám napíšem, že to tak nie je, príde druhá vlna Vašich spochybňovaní. Ale slová "Prepáčte" alebo "Ospravedlňujem sa Vám," tých sa od Vás nedočkám.
Čo to znamená: 'veriť v Boha' - to určite najlepšie viete Vy. Samozrejme - viera v Boha sa vari ani nedá dokázať, ani podstúpením ranostredovekých tortúr. A že 'v akého Boha'- nuž, veď vieme, že Boh je, v kresťanskom ponímaní (som kresťan), jeden.
Isteže, krstný list a krst priamo biskupom možno z nikoho v okamihu veriaceho či veriacu nerobí, ale krstný list je znakom niečoho, čo je pre skutočného kresťana aj do života zaväzujúce. Okrem toho - ak takto pokrstené dieťa rodičia svedomito a pravidelne vedú na biskupskú faru (a nie do boľševických "záujmových krúžkov"), tak aj to o niečom svedčí, prinajmenšom o stavbe svetonázoru dieťaťa, z ktorého sa časom stane dospelý človek.
Voláte tu po diskusii - a keď človek napíše možno obstojný diskusný príspevok, tak idete cestou križiackeho útoku. Smiešne. Veď ak chcete byť s diskusiami spokojný, tak diskutujte sám so sebou. So sebou vari budete najlepšie súhlasiť. Možno - lebo aj sám so sebou človek niekedy nesúhlasí.
 

Takto

Takto sa diskusia od pôvodnej témy stočila na riešenie otázky, či je diskutér M.D. veriaci... Aby nevznikli pochybnosti: bol som pokrstený a k viere vychovávaný, lenže časom zapracovalo kritické myslenie, a minimálne 10-15 rokov už veriaci nie som. Ale, to je moja vec.
K pôvodnej, donekonečna obracanej téme (interrupcie) asi toľko: aj pre ten klesajúci trend, nevidím dôvod zasahovať do aktuálne platnej legislatívy (ktorá je v medziach možností kompromisom). Toto fakt nie je hlavný, ani druhý či desiaty najhlavnejší problém našej spoločnosti, tu a teraz. To fakt nemožno isté ťažké rozhodnutie nechať na slobodnú vôľu, svedomie atd. ženy, ktorej sa vec priamo dotýka? Podľa fundamentalistov nemožno. Ale nie zato, že by mali poctivý úmysel komukoľvek pomôcť, ale preto, že je to nosná téma ich politického boja. Nič ich nepoteší viac, než keď môžu vlastnú normu vnútiť celej spoločnosti. Neviem ako komu, mne to dosť vadí. Vravím ako človek, ktorého sa potraty netýkajú, a ani mojich partneriek sa nikdy netýkali. Mám len obavu z vývoja štátu, ktorý je (zatiaľ) definovaný ako sekulárny.
 

Tentoraz s Vami...

...súhlasím vo všetkom, čo píšete v príspevku.
Lenže je to tak, že tu už nejde o boj proti interrupciám a nešťastným ženám, ale o stupňujúce sa zúrivé ťaženie proti liberálkam a liberálom, liberalizmu.
 

Áno, skúšajú, čo im prejde

...veď liberáli sú Diablovo plemeno... pre všetky ideológie nie je najnebezpečnejším nepriateľom prívrženec inej ideológie (veď to je skoro kolega, a trebárs mnohí top komunisti zostali súčasne dobrými katolíkmi...), nie, ozaj nebezpeční sú slobodní a nezávislí ľudia s vlastným myslením a názorom, navyše tvrdiaci, že ľudia rôznych názorov sa majú vzájomne tolerovať. Ešte to tak! A spolu s liberálmi treba zatočiť aj s Havranom, Kocúrom, Prostredníkom, a tiež s rôznymi humoristami. Zo svätej vojny našich katolibancov si predsa nik srandu robiť nebude.
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 4 888
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 814
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 3 068
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 904
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 295
 6. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 847
 7. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 741
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 199
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 050

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?